معرفی برنامه: باپیک

آبان ۲۱, ۱۳۹۵

گروه MBaaS در نظر دارد از این به بعد به معرفی برنامه‌های ایجاد شده برپایه زیرساخت MBaaS بپردازد. در این مطلب قصد داریم به عنوان اولین برنامه، به معرفی برنامه اندرویدی باپیک بپردازیم.

باپیک چیست؟

باپیک آمده است که نقشی مشابه برنامه‌های تاکسی یاب را برای پیک‌های موتوری، وانت بارها و کامیونت ها ایفا کند. کاربران این برنامه به دو دسته شهروندان و پیک‌ها تقسیم بندی می‌شوند، اما برخلاف اکثر برنامه‌های تاکسی یاب که دو نسخه جداگانه برای مسافران و راننده ها دارند، این برنامه در قالب یک نسخه مشترک ارائه شده است.

bapeyk_screen

کاربردها

 • برای شهروندان

شهروندان با استفاده از این برنامه می‌توانند در هر لحظه که نیاز به پیک موتوری، وانت بار، سواری و کامیونت داشته باشند، نزدیک‌ترین افرادی که آماده خدمات رسانی هستند را بر روی نقشه جستجو کنند و با آنها تماس بگیرند.

 •  برای پیک‌ها

کاربران کافیست هنگام ثبت‌نام در برنامه اعلام کنند که پیک هستند، از آن به بعد به عنوان یک پیک روی نقشه دیده خواهند شد و شهروندان می توانند با آن‌ها تماس بگیرند. نکته مهمی که پیک‌ها باید به آن توجه داشته باشند این است که با جلب اطمینان و رضایت شهروندان می توانند امتیاز و کامنت مثبت دریافت کنند. طبعا هر چقدر امتیازشان بیشتر باشد درخواست‌های بیشتری برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

MBaaS چه نقشی ایفا می‌کند؟

در پیاده‌سازی این برنامه از SDK MBaaS نسخه ۱٫۴٫۱ و همه قابلیت‌های آن استفاده شده است:

 • گزارش کرش اندروید (ACRA)

bapeyk_crash

 • پوش نوتیفیکیشن
 • به روزرسانی خودکار برنامه‌های اندروید

لینک دانلود برنامه

جهت دانلود و استفاده از این برنامه از لینک‌های زیر بر روی مایکت و کافه‌بازار می‌توانید استفاده نمائید:

تگ‌ها ; , , ,

1نظر

  مهدی آبان ۲۱, ۱۳۹۵

  سلام
  مطلب جالبی بود!
  درک بهتری از mbaas پیدا کردم.
  موفق باشید.

  پاسخ دادن

نظر دهید:

لطفا در نظر داشته باشید که بر اظهارنظرها نظارت می شود. بنابراین، در نظرات خود از کلمات اسپم و ... استفاده نکنید، در غیر این صورت نظر شما حذف خواهد شد.