MBaaS راه‌اندازی شد.

آبان ۲۴, ۱۳۹۴

در چند سال اخیر، ضریب نفوذ و میزان استفاده از تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و … رشد خیره کننده‌ایی داشته است. این رشد نه تنها سود سرشاری را برای تولیدکنندگان سخت‌افزار به ارمغان آورده، بلکه باعث تحول و رشد صنعت نرم‌افزار در حوزه نرم‌افزارهای موبایل نیز شده است. به طوریکه شرکت‌های نرم‌افزاری و توسعه‌دهندگان به منظور کاهش زمان پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربران، به فکر بهینه‌سازی مراحل و کاهش زمان مورد نیاز جهت توسعه کاربردهای خود افتاده‌اند، تا با طراحی و پیاده‌سازی سریع کاربردهای باکیفیت برای پلتفرم‌های مختلف موبایل، در فضای رقابتی ایجاد شده سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

با تشخیص این نیاز که حدود ۸۰ درصد وقت، هزینه و انرژی توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای موبایل صرف ایجاد، توسعه و نگهداری زیرساخت (Backend) می‌شود، گروه MBaaS با هدف رفع مشکلات توسعه‌دهندگان داخلی در سال ۱۳۹۳ شکل گرفت. حال بعد از گذشت بیش از یک سال از شکل گیری این گروه، افتخار داریم آغاز به کار این سرویس را به اطلاع شما توسعه‌دهندگان عزیز برسانیم.

از مهمترین امکانات این سرویس می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • ارتباط با انواع پایگاه‌های داده SQL مانند MySQL، SQL Server، Oracle و …
  • ارتباط با انواع پایگاه‌های داده NoSQL مانند MongoDB، CouchDB و …
  • ارسال ایمیل‌های انبوه و اتصال به سرویس‌های ایمیل مختلف مانند Mailgun، Mandrill و SMTP
  • اتصال به سرویس‌دهندگان مختلف ذخیره‌سازی فایل مانند AWS S3، OpenStack، Rackspace
  • مدیریت کاربران و نقش‌ها
  • OAuth از طریق facebook، google، github و Twitter
  • Push Notification
  • ارتباط با LDAP و Active Directory LDAP
  • امکان نوشتن اسکریپت‌های سفارشی

گروه MBaaS با اشراف به این موضوع که یکی از نگرانی‌های اصلی توسعه‌دهندگان حوزه موبایل وابستگی شدید (Vendor Lock-in) به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات MBaaS است، لازم می‌داند به اطلاع توسعه‌دهندگان عزیز برساند که نرم‌افزار این شرکت بر پایه نرم‌افزار متن‌باز Dreamfactory توسعه داده شده است، تا این اطمینان را به توسعه‌دهندگان دهد که هیچ گونه وابستگی به خدمات این سایت در آینده به وجود نخواهد آمد و می‌توانند توسعه نرم‌افزار خود را بر روی زیرساخت اختصاصی خود ادامه دهند.

لازم به ذکر است که خدمات این سایت با منابع مشخص سخت‌افزاری، کاملا رایگان خواهد بود و توسعه‌دهندگان بدون نگرانی می‌توانند جهت پیاده‌سازی ایده‌ها و نرم‌افزارهای خود از این بستر استفاده نمایند. در صورت نیاز به منابع سخت‌افزاری بیشتر، تنها هزینه منابع مورد درخواست دریافت خواهد شد و با توجه به متن‌باز بودن هسته خدمات، هزینه‌ایی بابت خدمات نرم‌افزاری دریافت نخواهد شد.

از هم اکنون می‎‌‌توانید با ثبت‌نام در سایت www.mbaas.ir جهت دریافت سرویس خود اقدام نمائید.

با تشکر و آرزوی موفقیت

گروه MBaaS

تگ‌ها ;

نظر دهید:

لطفا در نظر داشته باشید که بر اظهارنظرها نظارت می شود. بنابراین، در نظرات خود از کلمات اسپم و ... استفاده نکنید، در غیر این صورت نظر شما حذف خواهد شد.